Jak dopasować zasłony do wystroju wnętrza?

Niezwykle istotną kwestią jest, by zasłony w pełni współgrały z wnętrzem pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że mają być identyczne: na przykład w miejscach, w których znajdują się meble wypoczynkowe o wzorzystych obiciach – lepiej jest postawić na gładkie zasłony, w kolorze który będzie pasował do kanapy. Świetnym pomysłem jest również dobieranie zasłon na zasadzie kontrastu. Jeśli całość wystroju jest utrzymana w stonowanej szarości – wybierz pastelowo żółte zasłony, które ocieplą wnętrze.

Świetnym wyborem są zasłony na miarę, które są dostosowane do wysokości pomieszczenia – szczególnie wygodne, gdy wysokość od karnisza do podłogi jest niestandardowa.

Zasłony szyte na wymiar to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną ożywić swoje wnętrze, wybierając niestandardowy rozmiar materiału lub zasłony w oryginalne wzory. Nasz sklep oferuje szeroki wybór zasłon – w ofercie znajdą Państwo zarówno gładkie zasłony w klasycznych, stonowanych barwach, takich jak beż, chłodny róż, popielaty, jak i w bardziej wyszukanych kolorach, np.: zasłony jasnoturkusowe. Uszyjemy dla Państwa również zasłony w przepiękne kwieciste wzory – taki element wystroju nada pokojowi przytulny nastrój i urozmaici wystrój. Nasze zasłony wykonane są ze 100% poliestru. Tkaniny mogą być przeplatane błyszczącą lureksową nicią, o strukturze płótna lub zaciemniające typu dimount.

Stopień zaciemnienia każdej z nich jest średni. Do tradycyjnych karniszy idealne będą zasłony na taśmie marszczącej, które można zawiesić za pomocą umieszczonych na karniszu żabek lub haczyków. 

Jeżeli nie czujesz się na siłach aby dobrać odpowiednią zasłonę to skontaktuj się z nami. Wykonaliśmy tysiące zamówień i zdobyliśmy niezbędna wiedzę aby dobrać zasłonę do każdego wnętrza. Możesz też znaleźć wiele cennych porad na naszym blogu

Jak dobrać rozmiar zasłony?

Odpowiednia długość zasłon ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia estetyki całości. W oknach połączonych z drzwiami balkonowymi z reguły stosuje się długie do ziemi firany oraz zasłony. W przypadku samych okien – lepszym rozwiązaniem jest długość do parapetu lub kilka centymetrów poniżej linii parapetu.

Dla klasycznej firany wysokość materiału należy zmierzyć od końca żabki do parapetu lub podłogi i odjąć od 0,5 cm do 2 cm. Taka długość prezentuje się schludnie, a materiał o nic nie zahacza.

Gdy zasłony mają się układać na podłodze trzeba doliczyć dodatkowo 15-20 cm materiału.

Polecamy zasłony na wymiar i zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przewiń do góry